Назад до списку

Бюгельні протези

Бюгельні протези

Бувають ситуації, в яких застосувати найбільш сучасну на сьогоднішній день технологію - протезування на імплантах - неможливо. У таких випадках ми пропонуємо нашим пацієнтам інші варіанти протезування, найзручніший з яких – бюгельні протези. Цей тип протезів відноситься до категорії знімних - тобто пацієнт сам, без сторонньої допомоги, може будь-якої миті зняти його або надіти.

Основною відмінністю таких протезів від знімних пластмасових або термопластичних аналогів є відлита з металу ажурна дуга (німецькою «бюгель»), що з'єднує ліву та праву частину протеза. На нижній щелепі вона проходить там, де залишилися свої зуби (переважно в передній частині щелепи), а на верхній – у частині піднебіння. Головна перевага такої конструкції - рівномірний розподіл навантаження по всій щелепі, що дозволяє не травмувати ясна і довше зберегти зуби, що залишилися. Крім того, практично повністю відкрите піднебіння (при протезуванні на верхній щелепі) забезпечує пацієнту повноцінне відчуття смаку та температури їжі.

Для пацієнтів з алергією на металеві сплави ми можемо запропонувати особливий вид бюгельних протезів - Квадротті. Це італійська технологія, основною особливістю якої є покриття бюгеля біопластиком, що усуває ризик алергії.

Кріплення

Існує кілька варіантів кріплення бюгельного протезу:

- на кламерах

Протез кріпиться до зубів пацієнта спеціальними металевими гачками (кламерами). Вони не травмують ні ясна, ні зуби, але досить виразно видно в роті, а це не найкраще позначається на естетиці посмішки.

- на атачментах

Для реалізації цієї технології на зуби, що межують з «пробілом» у роті, надягають спеціальні металокерамічні коронки із вбудованим у них замком (аттачментом) у вигляді мініатюрної рейки або кульки. А в протез вварюється поліуретанова матриця, яка засувається на ці замки. Таке кріплення непомітно при посмішці, а також робить сам протез набагато зручнішим за кламмерний аналог, жорстко фіксуючи його в роті. До того ж знімати протез із замків потрібно лише для здійснення гігієнічного догляду, а робиться це не частіше ніж раз на добу.

Однак у такого кріплення є недолік. Справа в тому, що зуби, на які надягають коронки з аттачментами, будуть нести додаткове навантаження, і тому на момент протезування вони повинні бути досить міцними - інакше через деякий час їх теж доведеться протезувати. Варто також взяти до уваги, що через більшу технологічність ціна на такі протези дещо вища.

- телескопічне кріплення

У цьому випадку всі зуби, що залишилися у пацієнта, сточуються, і на них одягаються металокерамічні коронки. Після цього виготовляється повний протез щелепи, у якому відповідні «короновані» штучні зуби забезпечені вхідними отворами. При надяганні коронки щільно стикуються з отворами. В результаті пацієнт отримує повну функціональність щелепи без додаткового навантаження на зуби, що залишилися.

Етапи протезування

Зазвичай на виготовлення бюгельного протезу йде близько двох тижнів та чотири відвідування пацієнтом нашого «Клубу 32».

Під час першого відвідування ми робимо зліпки для прикусних валиків, після чого вони протягом декількох днів виготовляються лабораторією.

При другому відвідуванні пацієнт закушує ці валики своїм звичним прикусом. В результаті виходить точна копія прикусу, за якою в лабораторії роблять гіпсові моделі та перевіряють їх на спеціальному пристрої – оклюдадорі. Далі на основі цих моделей з воску формуються зубні сідла, в які вставляються штучні зуби. Де-факто це і є майбутній протез, просто зроблений з м'якшого матеріалу. Такий попередній варіант приміряється пацієнтом під час третього відвідування. Якщо проблем не виявляється - як завжди і буває - заготівля їде до лабораторії, де віск замінюють пластмасою.

У четверте відвідування проходить примірка вже повністю готового протеза і здійснюються останні тонкі підгонки та налаштування.

Важливо!

У Вас напевно бували випадки, коли взуття, яке здавалося в магазині ідеально зручним, починало натирати, як тільки Ви вперше виходили в ньому на вулицю. Таке трапляється і із зубними протезами. Не завжди пацієнт може відчути незручність під час процедури, тому натирання, тиск і дискомфорт у перші дні носіння протезів – явище нерідке. Засмучуватися не варто - просто прийдете до нас ще кілька разів, і ми усунемо всі виявлені незручності.

Як максимально збільшити термін служби протезу

Десна постійно змінює свою форму. Само собою, людина з «рідними» зубами не помічає цих змін, але коли Ви носите протез, справа дещо інакша – адже він форму не змінює. В результаті приблизно через два роки виріб, який ідеально підходив Вам раніше, стане не просто незручним, а й небезпечним. Більшою мірою це стосується бюгельних протезів на атачментах і телескопічних бюгельних протезів, оскільки вони використовують як опору не тільки ясна, але й Ваші зуби. Якщо ясна змінює форму, результатом стає додаткове навантаження на опорні зуби та підвищення ризику їх втрати. Щоб не допустити такого розвитку подій, ми рекомендуємо нашим пацієнтам раз на півроку приходити на огляд. У такому разі наші лікарі мають можливість вчасно помітити небезпечні зміни та провести процедуру перебазування. Практично це є «нарощування» протезу в місцях  змін в ясенах. Якщо такі процедури проводити регулярно, Ваш протез зможе вірою і правдою прослужити вам не менше п'яти років. Після чого його все одно доведеться замінити, але не за ортопедичними, а за гігієнічними показаннями. На жаль, пластмаса має властивість з часом вбирати вологу, запахи та залишки їжі. Тому, як би Ви добре його не чистили, через якийсь час він все одно стане негігієнічним.

Запишіться на прийом!

 

Допомога ЗСУ

БЕЗКОШТОВНО
Детальніше
All rights reserved Google+ Club 32 Website promotion