Назад до списку

Містоподібний протез

Містоподібний протез

Мостоподібний протез прийшов до нас ще з доімплантної доби. У ті – не такі вже й далекі – часи мости були фактично єдиним варіантом відновлення одного чи кількох втрачених зубів. Зараз ситуація змінилася і імпланти значною мірою витіснили інші методи протезування. Незважаючи на це, мостоподібні протези – або, як їх називають, зубні мости – все ще мають право на життя. Мало того, бувають ситуації, коли вони навіть кращі за імпланти.

Показання. Переваги і недоліки

Основним показанням до встановлення зубного протеза є відсутність одного або декількох зубів, що йдуть поспіль. Сам же протез є конструкцією з трьох або більше коронок, зроблених на одному каркасі. При цьому дві крайні коронки завжди одягаються на опорні зуби, а середні заміщають зуби втрачені.

Звичайно, для установки моста опорні зуби доводиться попередньо сточувати, інакше коронки на них просто не налізуть. Саме тому ми вважаємо неприйнятною установку мостоподібного протезу на здорові опорні зуби. У подібних ситуаціях ми рекомендуємо пацієнтам імплантування. Якщо ж сусідні з «діркою» зуби знаходяться не в кращому стані, то встановлення зубного мосту – цілком прийнятний варіант із більш привабливою порівняно з імплантами ціною. Крім того, ця процедура набагато швидша і досить прогнозована.

Щоправда, є у мостоподібних протезів і недоліки. Основний – навантаження опорних зубів. Адже тепер їм доведеться працювати "і за себе, і за того хлопця", тобто за відсутній зуб (зуби). І все б нічого, але для кожного з 32 є природна межа навантаження. І якщо перевищити його більш ніж у півтора рази, то злам зуба практично гарантований. Тому встановлення довгих мостів – досить ризиковане рішення. Крім того, навіть якщо опорні зуби впораються з навантаженням, не виключено факту їхнього захворювання. У такому випадку доведеться знімати та переробляти всю конструкцію.

Ще одним недоліком мостоподібних конструкцій є складність їхньої гігієни. Пацієнтам з такими протезами обов'язково потрібно користуватися іригатором та спеціальною зубною ниткою із жорстким кінчиком («суперфлос»). Та й самій процедурі чищення потрібно приділяти набагато більше уваги - оскільки у разі потрапляння їжі під коронку опорного зуба з високою ймовірністю почнеться карієс кореня, а це тягне за собою переробку протезу.

Важливо!

Суперфлос не краще звичайного флоса. Це просто особливий вид зубної нитки, і потрібен він лише пацієнтам із спеціальними показаннями.

Депульпація при встановленні зубного мосту

Стоматологи досі рекомендують перед встановленням моста депульпувати (вбивати) опорні зуби, щоб уникнути ризику їхньої хворобливості в майбутньому. На перший погляд таке рішення здається логічним, але насправді це не так – адже живий зуб завжди міцніший за мертвого. Отже, стійкість і довговічність усієї конструкції буде набагато кращою у разі, якщо вона спирається на живі зуби. Тому у «Клубі 32» ми вважаємо превентивну депульпацію неприйнятною. Натомість ми рекомендуємо на перший час надягати на оброблений зуб тимчасову коронку, і тільки якщо під нею зубний нерв запалиться – видаляти його. Це трохи підвищує ціну протезу – але таке подорожчання ніщо порівняно із втратою живого органу. Особливо якщо врахувати, що ймовірність виникнення проблем, згідно з нашим досвідом, не перевищує 5%.

Також ми не рекомендуємо пацієнтам ставити великі мостоподібні протези. Практика показує, що там, де проблему можна вирішити чотирма імплантами, ставити міст через щелепу просто нераціонально.

Як робиться зубний міст

Зазвичай процес виготовлення зубного мосту триває кілька тижнів і три відвідування пацієнтом нашої клініки. Під час першого відвідування ми обточуємо опорні зуби та знімаємо зліпки. Наступного разу – приблизно за 10 днів – проводиться примірка пацієнтом вже готового протезу. Якщо все підходить, ми кріпимо протез на постійний цемент та історія закінчується. Якщо ж є зауваження щодо зручності, то ми у роті усуваємо всі огріхи і віддаємо виріб у лабораторію для повторного покриття глазур'ю. У такому разі фінальна установка протезу здійснюється під час третього візиту.

Матеріали для мостоподібних протезів

Ми можемо запропонувати пацієнтам широкий вибір матеріалів для зубних мостів.

Металокераміка – це традиційний варіант: у лабораторії відливається металевий каркас та облицьовується керамікою.

Металокераміка із лазерним спіканням – прогресивний метод роботи з металом. При його виборі можна повністю нівелювати всі огріхи традиційного лиття та отримати конструкцію, що ідеально відповідає зліпкам пацієнта.

Цирконій – особливий, невидимий організму метал із високою пластичністю. Моделювання цирконієвих мостів провадиться на комп'ютері, після чого верстат в автоматичному режимі виготовляє протез. У разі протезування невидимих ​​у усмішці зубів такий міст можна не покривати керамікою, а просто пофарбувати. Якщо ж йдеться про передні зуби, то цирконієва основа облицьовується керамікою.

Строк служби

Протези із цирконію найдовговічніші, оскільки кераміка до них кріпиться не так, як до аналогів з інших металів. Якщо ж цирконієвий міст робиться без керамічного покриття, то він зовсім не має обмежень терміну служби.

Інші види матеріалів гарантовано добре працюють протягом 5 років. Хоча бувають випадки, коли конструкції такого роду служать і 15-20 років.

Проміжок між протезом і яснами

На відміну від імплантів, протезовані мостовим способом зуби не з'єднані з яснами, а ніби висять над нею. Отже, виникає питання, яким робити проміжок між коронкою та яснами. Раніше було прийнято залишати там майже видиму щілину. Робилося це для вільного вимивання залишків їжі з-під протеза. Сьогодні ж прийнято, навпаки, притискати протез до ясна якомога щільніше, перешкоджаючи потраплянню під нього залишків їжі. Така технологія отримала назву пролежня, що регулюється. Її використання трохи підвищує вартість установки протеза, але забезпечує пацієнту гарний зубний ряд і спрощує гігієну. Робиться це так: після виготовлення зліпків пацієнтові надягає тимчасовий протез, з яким він ходить близько тижня. Після цього пацієнт приходить на прийом, де протез знімається і на частини, що замінює відсутній зуб, нарощується пластмаса. Така операція проходить кілька разів. В результаті під зубом, що протезується, в ясні утворюється невелика виїмка. Коли приходить час робити постійний протез, він виготовляється таким чином, щоб заповнити цю лунку і ще трохи натиснути на ясна. В результаті пацієнт отримує коронку, яка ніби виросла з ясен. Такий зубний міст не тільки красиво виглядає, але ще й перешкоджає попаданню їжі у проміжок між яснами та коронкою.

Консольний протез

Пацієнтам ніколи не подобалося носити знімні протези, тому до появи імплантів лікаря йшли на всілякі хитрощі. Однією з них був консольний протез. Це конструкція, в якій коронка, що замінює втрачений зуб, припаюється до одного із сусідніх зубів і ніби нависає над яснами. Незважаючи на те, що протезування на імплантах вже давно стало повсякденністю, деякі клініки досі пропонують подібні послуги. Хотілося б особливо відзначити, що у «Клубі 32» ми категорично проти подібних рішень – оскільки даний вид протезів передбачає надмірне навантаження на опорний зуб, що обов'язково веде до його вивиху та, у недалекому майбутньому, поломки.

Містоподібний протез на вкладках

Це особливий вид мостоподібних конструкцій, в якому як опора використовується не коронка, а схожа на велику пломбу вкладка. У нашій клініці ми відмовилися від встановлення подібних протезів, оскільки часто такі вкладки просто розколювали опорні зуби.

Мерілендські мости

Тимчасовий варіант зубного мосту, що виконує переважно естетичну функцію. При його встановленні до опорних зубів за допомогою скловолокна приклеюється тимчасовий протез, виготовлений з композиту. Така конструкція зазвичай служить не більше року і підходить, наприклад, щоб прикрити дірку в зубному ряду під час приживлення імпланту.

Містоподібні протези на імплантах

Оптимально підходять для ситуацій, коли потрібно відновити, наприклад, три зуби, що йдуть поспіль. У такому разі ми рекомендуємо поставити імпланти по краях дірки в зубному ряду і використовувати їх як опору для конструкції, що складається з трьох коронок.

Запишіться на прийом!

 

Допомога ЗСУ

БЕЗКОШТОВНО
Детальніше
All rights reserved Google+ Club 32 Website promotion