ФТОРУВАННЯ ЗУБІВ (РЕМІНЕРАЛІЗУЮЧА ТЕРАПІЯ)
Яку роль відіграє фтор
Фтор у ротовій порожнині виконує одночасно дві різні, але пов'язані між собою функції. По-перше, він сприяє зміцненню кристалічної решітки зубної емалі, роблячи її більш стійкою до впливу кислот, по-друге, заважає розвиватися хвороботворним бактеріям, не зачіпаючи при цьому бактерії корисні.
Кому необхідне фторування зубів
Ми рекомендуємо фторування всім пацієнтам, які бажають якнайдовше зберегти здоров'я зубів. Що ж до наполегливих рекомендацій, то можна виділити такі ситуації:
- період росту зубів;
- часта поява карієсу, незважаючи на ретельну гігієну;
- нівелювання наслідків відбілювання зубів;
- гіперчутливість емалі;
- відновлення зубів після зняття брекетів;
- вагітність.
Різновиди фторування
Існує два види фторування: просте та глибоке.
Проведення першого виду процедури відповідає назві – на зуби пацієнта просто наноситься препарат з фтором, що покриває їх тонкою плівкою. При цьому в пацієнта немає відчуття чогось стороннього у роті. Можливий варіант, коли таким препаратом заповнюються спеціальні капи, які пацієнт деякий час тримає на зубах. До речі, таку процедуру можна проводити навіть вдома.
Глибоке фторування є дещо складнішим і, на відміну від простого, може бути проведене тільки в клініці. Під час цієї процедури зуби пацієнта просушуються повітряним потоком, після чого на них наноситься емалезапечатувальний препарат, що містить високодисперсний фтористий кальцій, фтористий магній та інші корисні сполуки. Потім слідує ще одне просушування і наноситься другий препарат з гідроокисом міді кальцію. Між двома шарами виникає хімічна реакція, внаслідок якої виділяються два типи речовин:
- мікрочастинки фтористого кальцію – вони глибоко, рівня дентину, проникають у зубну емаль, зміцнюють її кристалічну решітку і підвищують опір карієсу;
- сполуки міді – надають сильний бактерицидний вплив на патогенні мікроорганізми.
Важливо!
Глибоке фторування – не разова процедура. Для максимального ефекту її варто проводити в чотири етапи. Перерви між першим, другим, третім та четвертим етапами становлять відповідно 7, 21 та 90 днів. Крім того, глибоке фторування рекомендується проводити лише після професійного чищення зубів. В іншому випадку мікробна плівка може перешкодити іонам фтору проникнути в зубну емаль, що знизить ефективність процедури.
Обмеження після процедури
Для запобігання передчасному руйнуванню фторвмісної плівки після процедури ми рекомендуємо протягом доби утриматися від вживання дуже твердої або гарячої їжі та напоїв.
Фторування як вид стоматологічного лікування
Широко відомо, що зубна емаль відноситься до тих тканин організму, які не здатні регенерувати (самостійно відновлюватись). І це, безумовно, так, але за зовнішньої допомоги, якою і є глибоке фторування, організм все ж таки здатний перемогти карієс – правда, тільки в тому випадку, якщо він знаходиться на стадії плями. Тому пацієнтам, які уважно стежать за здоров'ям своїх зубів і регулярно відвідують гігієністів, ми в «Клубі 32» можемо запропонувати таке неінвазивне лікування початкового карієсу.
Фторування та вагітність
Окремо варто зупинитись на фторуванні зубів у вагітних жінок. Справа в тому, що для розвитку плода теж потрібен фтор, і якщо організм матері не отримує його в достатній кількості з водою та їжею, то одразу починає виймати «свій» і передавати дитині. А оскільки найбільше фтору міститься саме в зубній емалі, організм забирає його саме звідти. В результаті майбутні мами нерідко одержують проблеми із зубами. Саме тому ми в «Клубі 32» рекомендуємо майбутнім мамам проводити глибоке фторування один раз на триместр.
Протипоказання
Протипоказаннями до фторування - як глибокого, так і простого - є надлишок фтору в організмі (флюороз), алергічні реакції на препарати, що містять фтор, а також цукровий діабет і вірусно-застудні захворювання.
- Повний стоматологічний чек-ап за рахунок Клубу 32
- Клуб 32 оплачує 30% від вартості лікування військовослужбовців
- Безкоштовна імплантація та протезування за допомогою фонду Dental Help
- Клуб 32 оплачує 15% від вартості хірургії (включно з імплантацією), 15% від вартості протезування та 5% від вартості ортодонтічного лікування військовослужбовців